Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як Герой України Василь Тарасюк випробовував снайперську гвинтівку «Нічний Хижак» (ВІДЕО)

Опубліковано

Герой України Василь Тарасюк перевірив характеристики унікальної української снайперської гвинтівки «Нічний хижак», що проходить випробування на київському заводі «Маяк».

Про це пише АрміяInform.

Генеральний конструктор заводу «Маяк» Олександр Гордєєв зазначив, що гвинтівка має боєприпас 14,5×114 мм з навіскою пороху у 30 грамів і може працювати дуже м’яко і приємно.

Під час перевірки зброю перевірили у заводському тирі. Основне завдання цієї вправи — дати можливість майбутньому операторові звикнути до гвинтівки та здобути навички класти кулі калібру 14,5 мм з дистанції 50 метрів у коло діаметром 20 мм.

Читайте також:В Україні змагаються кращі снайпери (ВІДЕО)

За словами генконструктора, після такої вправи приходить розуміння того, що собою являє «Нічний хижак» і як з нього потім стріляти у польових умовах.

Зазначається, що після кількох пострілів з цієї гвинтівки спусковий гачок працює дуже плавно і не потребує зусиль для здійснення пострілу.

Постріл завдяки застосуванню балістичного холодильника, який виконує одночасно роль глушника та великій початковій швидкості кулі в 1050 м/сек, досить тихий порівняно з іншими подібними гвинтівками й не потребує використання навушників.

Читайте також: Україна спільно з Канадою створять завод з виробництва патронів для стрілецької зброї

Віддачі від пострілу при такому значному калібрі не відчувається. Віддача незначна, її можна порівняти з пострілом із малокаліберної зброї.

Колишній ротний 72-ї ОМБр, Герой України Василя Тарасюк, який нині працює в «Укроборонпромі» головним спеціалістом відділу, розповів, що після пострілу з 14,5 мм калібру відчувається, що це потужна зброя.

«Справді висока точність піхотної гармати дозволяє на великій відстані знищувати ворожі ДЗОТи, позиції, завдавати вражень живій силі противника. Дистанція грає велику роль, знищувати противника, будучи непомітним і недосяжним для нього — це передусім збереження свого життя та життів бійців», – говорить Василь.

«На мій погляд, це дуже крута розробка. Її нам дуже не вистачало під час боїв за Авдіївку. Для знищення ворожих позицій і техніки використовували артилерію різних калібрів – така зброя має великі габарити, гучний постріл, для обладнання позицій необхідно докладати великих зусиль, що спричиняє небажані наслідки, зокрема демаскування позиції», – поділився враженнями Василь Тарасюк.

Читайте такожВетеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)

«Мені доводилося стріляти з подібної зброї, на якій був встановлений звичайний глушник, що все ж таки давав хороший звук і велике полум’я, яке зі свого боку демаскує позицію. «Нічний хижак» позбавлений таких недоліків, він не має демаскувального полум’я. Дуже добре, що у нас з’явилася піхотна гармата, але найголовніше, щоб вона не залишилась дослідним зразком, а пішла в серію й надійшла у війська», – переконаний Тарасюк.

Нагадаємо, Київський Завод «Маяк» показав кулемети власного виробництва.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: armyinform.com.ua.

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

Опубліковано

Волонтери з Львова та фельдшерка-захисниця з Маріуполя з Луцька стали головними персонажами картин, які будуть представлені в Нью-Йорку та Парижі.

Про це повідомляє МКІП.

Фото: МКІП

Ідея картин

Кожен день в Україні народжуються нові героїчні історії, в яких головні ролі виконують звичайні люди. Вони виконують свою повсякденну роботу в умовах надзвичайної складності – зіткнення з смертельною небезпекою, стресом, відчаєм та іншими викликами, та демонструють незламність людського духу.

Масштабний мистецький проєкт Nezlamni.UA присвячений таким героям та героїням. Він об’єднує живопис, літературу та музику, щоб розповісти про їхню перемогу не лише в Україні, а й у всьому світі – від Парижа до Нью-Йорка.

Фото: МКІП

Про проєкт

Проєкт Nezlamni.UA є ініціативою Благодійного фонду “Культура.UA” і отримав фінансову підтримку Посольства Швейцарії, за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та за логістичної підтримки компанії “Нова пошта”.

Серцем проєкту є серія з 24 картин, яка вшановує всіх, хто допомагає вистояти у цей важкий час – парамедиків, військових, рятівників, працівників комунальних служб та інших героїв і героїнь. Спочатку виставка цих картин буде представлена у 5 найбільших містах України, а потім – за кордоном, на відомих мистецьких майданчиках Європи та США.

Фото: МКІП

Читати також: Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Про картини

Одне з полотен проекту зображує волонтерів, що активно допомагають у Львові: Сергія Канюка, Ірину Федишин, Віталія Човника та Ліну Леушену з Благодійного фонду “Там, де живе надія”.

Ірина Федишин, співачка, приєдналася до команди фонду і разом вони успішно співпрацюють. Вона організовує благодійні концерти та збирає кошти для підтримки ЗСУ, тоді як команда фонду купує, діагностує, фарбує та доставляє автомобілі на передову. За їхніми спільними зусиллями вдалося передати військовим вже 159 транспортних засобів. Автором картини про них є Тарас Гончаренко.

Також, одне з полотен проекту присвячене інспекторці прикордонної служби вищої категорії, фельдшерці відділу прикордонної служби “Сартана” Людмилі Кравчук з Луцька.

Людмила – захисниця Маріуполя, яка пройшла жахи російського полону та повернулася, зберігши своє внутрішнє світло. Автором картини про Людмилу є художник Юрій Гончаренко.

Нагадаємо, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: МКІП

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: